Proste w montażu elementy izolacyjne

Odpowiednia izolacja to podstawa energooszczędnego i bezpiecznego dla zdrowia domu. Nowoczesne technologie umożliwiają korzystanie z najskuteczniejszych metod i technik, zapewniając budowę pro ekologicznych domów, zabezpieczonych przed chłodem, upałem i wilgocią. Powszechnie dostępne materiały grzewcze i izolacyjne są łatwe w montażu i skuteczne w użytkowaniu, zapewniając szczelność, poprawę współczynnika izolacji, a tym samym chroniąc dom zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz.

Koniec z popękanymi rurami

Często na przełomie sezonu jesiennego i zimowego dochodzi w naszym klimacie do nagłych przymrozków, skoków temperatury. Dochodzi wówczas do uszkodzenia, pękania nieizolowanych rur i łączeń, szczególnie w miejscach rzadziej używanych. Domki letniskowe, przydomowe krany, kurki ogrodowe są narażone bezpośrednio na takie uszkodzenia, co wiąże się z ich naprawą, a nawet wymianą.
Nieizolowane instalacje są mniej wydajne, mają krótszą żywotność i są bardziej podatne na awarie. Dlatego warto zwrócić na nie uwagę, odpowiednio izolując instalacje sanitarne, grzewcze, wentylacyjne i klimatyzację, by móc cieszyć się bezawaryjnym, spokojnym użytkowaniem przez wiele lat.

Łączenie otulin i elastycznych izolacji

Najprostszą metodą ochrony rur jest zabezpieczenie ich specjalnymi otulinami. Pianki na bazie kauczuku syntetycznego, dobierane odpowiednio do średnicy rury, docinane na wymiar lub łączone za pomocą specjalnego kleju, zapewnią maksimum ochrony. Łatwe w montażu, są wykorzystywane w budownictwie mieszkalnym jak i instalacjach przemysłowych.

Profesjonalny do tego typu prac armaflex klej, jest szybkoschnącym i łatwym w aplikacji produktem izolacyjnym. Zachowuje odporność na przenikanie pary wodnej i jest niepalny. Wybierany zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów prac domowych armaflex klej, zapewnia zarówno szczelne sklejanie powierzchni materiałów izolacyjnych, jak i sam stanowi skuteczną ochronę.

Author: Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *