Pompy ciepła i solary

Odnawialne źródła energii mają coraz więcej zwolenników, których grono z roku na rok się poszerza. Do pozyskania energii, wykorzystujemy słońce, powietrze, wiatr oraz wodę. Ważny w tym procesie jest odpowiedni dobór urządzeń i instalacji, tak, aby maksymalnie wykorzystać dobro płynące z natury, przy minimalnych stratach ciepła i zanieczyszczaniu środowiska.

Powietrzna pompa ciepła

Ekologiczna pompa ciepła, wykorzystuje ciepło zgromadzone w powietrzu. Przy stosunkowo niskim koszcie wytwarzania ciepła, działa nieustannie przez cały rok. Może być wykorzystywana zarówno do ogrzewania jak i chłodzenia domu. Nie wymaga specjalnego pomieszczenia, ani dużej powierzchni dachu jak np. kolektory słoneczne, gdyż można ją ustawić w dowolnym miejscu. Praktycznie bezobsługowa w codziennym użytkowaniu, wymaga jedynie przełączenia ustawień w czasie przejścia pomiędzy kolejnymi porami roku czy gwałtownymi zmianami pogody.

Solary

Inaczej zwane kolektorami słonecznymi, to urządzenia przekształcające promieniowanie słoneczne na ciepło. Energia czerpana ze słońca, zmieniana na energię cieplną zastosowanego w kolektorach nośnika ciepła (cieczy- woda, glikol, lub gazu- powietrze) zapewnia dostawę ciepłej wody, ogrzewania nie tylko w upalne słoneczne dni, ale i w czasie zachmurzonego nieba.
Połączenie kolektorów z dodatkowym źródłem takim jak np. instalacja gazowa, uniezależnia odbiorcę całkowicie od warunków pogodowych, szczególnie w sezonie jesienno- zimowym. Stanowi ekonomiczne i skuteczne ogrzewanie domu i korzystanie z ciepłej wody.

Odpowiednia izolacja instalacji

Dobra izolacja, hydroizolacja, szczelność podnoszą wydajność instalacji. Stosowana do klejenia aluminiowych, warstwowych systemów izolacyjnych folia aluminiowa zbrojona samoprzylepna, to prosty w montażu i trwały w użytkowaniu sposób na podniesienie jakości pozyskiwanego ciepła. Folia aluminiowa zbrojona samoprzylepna, stosowana również do klejenia kanałów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych i wszędzie tam gdzie nie jest wymagana odporność ogniowa.

Author: Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *