Jak zredukować hałas w rurach?

Słuch człowieka jest dużo słabszy niż słuch zwierząt. Jednak mimo to, są osoby szczególnie wyczulone na wszelkie hałasy i szumy. Odgłosy dochodzące zza ściany, czy szum wody w rurach kanalizacyjnych może być przyczyną kłopotów z zasypianiem i nocnych bezsenności. Czy można jakoś temu zapobiec? Jakie są sposoby, by zminimalizować hałasy w domu?

Redukcja odgłosów kanalizacyjnych

Spuszczana woda, obieg wody w instalacji grzewczej i kanalizacyjnej, szum, ruch w rurach można wyciszać. Jednym ze sposobów jest zastosowanie elastycznych pianek, osłon polietylenowych. Uszczelnienie instalacji. Armaflex mata służąca do izolacji i ochrony rur, kanałów wentylacyjnych, klimatyzacji, oprócz zalet energooszczędnych ma też właściwości redukujące dźwięki materiałowe na instalacjach wodnych i kanalizacyjnych. Prosta w montażu, skuteczna w użytkowaniu. W celu maksymalnej ochrony, armaflex mata łączona przez armaflex klej będzie szczelnie dopasowana.

W zależności od zastosowanej izolacji i rodzaju rur, poziom hałasu może spaść od 15dB, nawet do 30dB, po zaizolowaniu rur materiałami na bazie polietylenu ii naturalnego kauczuku.

Wygłuszanie rur w starych i nowych budynkach

Sprawa jest dość prosta, kiedy o izolacji myśli na etapie projektu nowego domu. Odpowiednio dobrana jakość rur i armaflex mata zapewnią cichy, komfort użytkowania.
Wyciszając rury w starym budownictwie, rury znajdujące się w pionach z grubej cegły, wystarczy zaizolować cienką warstwą, natomiast do rur oddzielonych płytą z karton gipsu, lepiej zastosować profesjonalną izolację akustyczną.

Author: Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *