Dobra izolacja, gwarantem oszczędności energii

Oszczędne gospodarowanie energią, to nie tylko energooszczędne piece i urządzenia grzewcze, ale i dobra izolacja. Odpowiednia izolacja termiczna budynków i kanałów wentylacyjnych to efektywny sposób na obniżanie kosztów, związanych ze zużyciem energii jak i pro ekologiczne podejście, sprzyjające ochronie, degradowanego przez człowieka środowiska.

Co powinno się szczególnie izolować, by ograniczać starty energetyczne domu?

Aby uzyskać, maksimum oszczędności poza skutecznym ociepleniem budynku z zewnątrz, szczególna ochroną powinny zostać objęte również wszelkie rury, kanały przewodzące powietrze, zbiorniki użytkowe, kanały wentylacyjne i klimatyzacyjne. To tu pojawiają się starty ciepła, związane z nieszczelnościami, kondensacją pary wodnej, przenikaniem chłodu do wewnątrz i ubytkom ciepła na zewnątrz.

Izolacja budynku

Ochrona domu, to zabezpieczenie go przed chłodem, upałem i wilgocią. Dobrze wykonana izolacja sprawia, że budynek w zimie jest ciepły, łatwo go ogrzać, nie ma strat energii cieplnej poprzez słabą izolację murów, okien czy kanałów wentylacyjnych. Latem utrzymuje przyjemny chłód, nie nagrzewając się od słońca, jest łatwy do przewietrzenia.
Ochrona przed wilgocią to przede wszystkim dobra izolacja fundamentów, murów, balkonów (szczególnie znajdujących się na piętrze, pod którymi bezpośrednio jest powierzchnia mieszkalna) dachu i kominów. Zawilgocone ściany szybko pokrywają się szkodliwym dla zdrowia człowieka grzybem i pleśnią. Mają obniżony współczynnik izolacji termicznej, przez co szybciej się wychładzają, zwiększając zapotrzebowanie na energię cieplną niezbędną do dogrzania budynku.

Armaflex Ace Plus

Przykładem dobrego materiału izolacyjnego jest armaflex ace plus. Izolacja techniczna do kanałów wentylacyjnych, klimatyzacji czy chłodnictwa. Stosowana zarówno w technice grzewczej jak i sanitarnej. Jest to elastyczny materiał, o niskiej współczynniku przewodzenia ciepła, dzięki czemu skutecznie ogranicza kondensację pary wodnej, ogranicza straty energii. Forma syntetycznej pianki, umożliwia łatwy montaż.

Author: Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *