Dachy, daszki, wiaty garażowe

Ochrona przed deszczem, śniegiem, gradem, a nawet słońcem. Doskonała alternatywa dla parkowania „pod chmurką”, dopasowana do warunków i lokalizacji. Wiaty garażowe, zadaszenia auta mocowane do budynków, stylowe daszki. Bez warunków zabudowy, bez zbędnych murów i ekip budowlanych.

Wiata zamiast garażu?

Nie każdy dom jest projektowany razem z garażem. Czasem warunki zabudowy nie uwzględniają dodatkowej powierzchni murowanej, zamykanej na klucz. Są jednak rozwiązania, dzięki którym warunki pogodowe nie będą stanowić zagrożenia dla zaparkowanego przed domem samochodu. Zadaszone miejsce postojowe. Może to być lekka konstrukcja wolnostojąca, lub bardziej zasłonięta, ogrodzona z jednej strony równo poukładanym drewnem kominkowym. W przypadku niewielkiej przestrzeni, kiedy na przykład auto parkowane jest między budynkiem, a płotem sąsiada, dobrym rozwiązaniem są daszki montowane do budynku, wsparte na podporach.

Czym pokryć wiatę?

Drewno, dachówka, a może blacha falista? Projektując zadaszone miejsce postojowe, warto wkomponować je w zastałą przestrzeń. Jeśli dom ma nowoczesny charakter, pokryty jest dachówką, to tak powinna być wykończona wiata. Jeśli miejsce parkowania jest mniej wyeksponowane, wystarczy blachodachówka czy blacha z arkuszy. Ważne, by konstrukcja była solidna i dobrze przymocowana do podłoża. Do budowy i montażu takiego stanowiska przydatne będą na pewno erdi nożyce do blachy. Sprawdzone i niezawodne. Uniwersalne nożyce do cięcia blachy. Można nimi dociąć, przyciąć kotłowni, wyciąć blaszane elementy konstrukcji, tak by idealnie dopasować wiatę do swoich potrzeb.

O czym pamiętać montując zadaszenia?

Tego typu konstrukcje nie wymagają wielkiego kunsztu budowlanego. Potrzebna jest podstawowa wiedza, wyobraźnia i zdrowy rozsądek. Konstrukcja musi być stabilna, odporna na wiatr, obciążenie śniegiem. Słupy podporowe mocowane do stabilnego podłoża, bądź wbetonowane w ziemię. Ważne są też dobre narzędzia do pracy, takie jak erdi nożyce do blachy. Nieoceniona pomoc.

Author: Szymon

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *